Best Welds RODRAK-14-5, Rod-RAK Canister Storage Rack, Holds 5 ea 14 in Storage Tubes, 20.5 in L, Steel, Black, 900-BW-RODRAK-14-5
Best Welds RODRAK-14-5, Rod-RAK Canister Storage Rack, Holds 5 ea 14 in Storage Tubes, 20.5 in L, St
    Catalog # 900-BW-RODRAK-14-5
    Our Price
    Description
    Features & Notes
    Minimum Order Quantity 1, Minimum Order UOM EA, UOM Conversion 1 EA = 1 EA, Price UOM EA
    Rod-RAK Canister Storage Rack, Holds 5 ea 14 in Storage Tubes, 20.5 in L, Steel, Black, 900-BW-RODRAK-14-5, Best Welds RODRAK-14-5
    Rod-RAK Canister Storage Rack, Holds 5 ea 14 in Storage Tubes, 20.5 in L, Steel, Black. This item is identified by brand Best Welds, part number RODRAK-14-5, SKU 900-BW-RODRAK-14-5.
    Features & Benefits:
    • Organizes your rod storage tubes
    • Can be screwed or bolted to almost any surface
    • 16 GA cold rolled A1008 steel construction
    • Powder coated satin black
    • Each fixture holds 5 storage tubes
    Specifications:
    • Color: Black
    • Length [Nom]: 20.5
    • Size Electrode Handled [Max]: 14 in
    • Material: Steel
    • Width [Nom]: 6.5 in